Na osnovu snimka sa kamere obezbeđenja, policija traga za jednim napadačem koji je učestvovao u incidentu. Eksplozija je oštetila spoljni zid jevrejske škole, što je izazvalo dodatnu zabrinutost među lokalnom zajednicom.
Gradonačelnica Femke Halsema je istakla da Jevreji u Amsterdamu osećaju strah i gnev zbog učestalih napada. Ona je naglasila da škole moraju biti sigurna mesta za decu, a Amsterdam mesto gde Jevreji mogu slobodno da žive.
Bezbednost oko jevrejskih škola je pojačana nakon nedavnih incidenata, uključujući eksploziju u Liježu i požar u Roterdamu. Ove mere su uvedene kako bi se zaštitili učenici i osoblje.
Ministar pravde i bezbednosti Holandije, David van Vil, osudio je napade i naglasio da je bezbednost jevrejskih institucija prioritet. On je potvrdio da je istraga u toku i da se preduzimaju sve potrebne mere.
Dva uzastopna napada na jevrejske zgrade izazvala su zabrinutost u društvu. Ovakvi incidenti ne smeju postati norma, a vlasti su obavezne da reaguju.
