Kineski Nacionalni meteorološki centar saopštio je da je tajfun Noul stigao na kopno oko 3.50 časova po lokalnom vremenu, duž obale grada Huizhou, u provinciji Guangdong. Kineska državna novinska agencija Sinhua izvestila je da je Noul najjači tajfun koji je ove godine pogodio Kinu.
Opservatorija u Hongkongu navela je da se Noul, sa maksimalnim konstantnim vetrovima od 110 kilometara na čas, kreće ka unutrašnjosti provincije Guangdong i postepeno slabi. Ipak, tajfun i dalje donosi jake vetrove i obilne padavine delovima regiona.
Železnički saobraćaj u provinciji Guangdong obustavljen je tokom nedelje zbog olujnog vremena. Državna televizija CCTV izvestila je da je u priobalnom okrugu Huilaj veliki broj stabala oboren usled oluje.
Uprava aerodroma u Hongkongu saopštila je da je danas otkazano oko 350 letova. Prema podacima lokalnih vlasti, najmanje devet osoba je povređeno tokom prolaska tajfuna.
