Iran optužuje Sjedinjene Države za „očigledno kršenje“ mirovnog sporazuma postignutog između dve strane o okončanju rata na Bliskom istoku nakon najnovijih američkih napada.
„Ovi napadi, usmereni na iranske objekte za nadzor obale, predstavljaju očigledno kršenje“ memoranduma o razumevanju za okončanje rata, navodi se u saopštenju iranskog Ministarstva spoljnih poslova.
