Het-trik Levandovskog pomaže Barseloni da pobedi Valensiju

U uzbudljivoj utakmici na kišnoj noći u Kataloniji, Barselona je preživela teško prvo poluvreme i na kraju pobedila Valensiju sa 4-2, uz impresivan het-trik Roberta Levandovskog u drugom poluvremenu, podržan crvenim kartonom golmana Valensije Giorgija Mamardašvilija.

Iako su domaći dominirali u posedu, zaostajali su na poluvremenu zbog dve greške u odbrani. Fermin Lopez je doveo Barselonu u prednost, ali je Valensija izjednačila zahvaljujući grešci golmana Ter Stegena. Pred kraj prvog poluvremena, Valensija je povela golom sa penala nakon greške Ronalda Arauha.

Međutim, situacija se promenila kada je Mamardašvili dobio crveni karton, otvarajući prostor za povratak Barselone. Levandovski je izjednačio glavom iz kornera, a potom je postigao još dva gola, od kojih je poslednji bio impresivan slobodan udarac sa 25 metara.

„Nije bilo lako“, rekao je Levandovski. „U prvom poluvremenu nismo našli prostora u napadu.“

Ova pobeda donela je Barseloni drugo mesto na tabeli, sa 11 bodova zaostatka za vodećim Real Madridom, koji se približava osvajanju 36. titule prvaka Španije.