Viljareal šampion Evrope

Fudbaleri Viljareala osvojili su večeras u Gdanjsku Ligu Evrope, prvi put u klupskoj istoriji, nakon nerešene finalne utakmice i produžetaka koje su odigrali sa Mančerster junajtedom (1:1), a do trijumfa su došli boljim izvođenjem penala – 11:10.

Do najveće pobede u istoriji, klub je doveo trener Unaj Emeri. Istovremeno, Emeri je postao prvi trener u istoriji evropskog fudbala koji je osvojio četiri trofeja u nekom evropskom takmičenju.

Viljareal je poveo u 29. minutu golom Žerara Morena, na asistenciju Dani Pareha, a tokom drugog poluvremena Edison Kavani postigao je izjednačujući pogodak u 55. minutu, na asistenciju Skota Mektomineja.

Viljareal je u prvom minutu sudijske nadoknade mogao da reši meč u svoju korist, međutim, Tomni je iz šesnaesterca šutirao preko gola.

Posle 120 minuta igre, odnosno završenih produžetaka rezultat je ostao nepromenjen i pristupilo se penal seriji.

Španija sada ima pet klubova u Ligi šampiona – Atletiko Madrid, Real Madrid, Barselona, Sevilja i Viljareal.