Veliki peh za Megu: Kapiten Plavšić zadobio ozbiljnu povredu lica

Košarkaši Mege su ostvarili važnu pobedu protiv Cedevita Olimpije u Ljubljani rezultatom 71:85, osiguravši plasman u polufinale plej-ofa ABA lige. Međutim, ekipa je suočena s velikim pehom zbog teške povrede kapitena Uroša Plavšića.

U duelu s protivničkim košarkašem tokom druge četvrtine, Plavšić je pretrpio prelome kostiju lica na četiri mjesta, pokazali su prvi pregledi po povratku ekipe u Beograd. Dodatni pregledi u naredna dva dana odrediće potrebu za operacijom.

Iako je podnio jake bolove i držao led na licu tokom boravka na klupi, kapiten Mege je odlučio završiti utakmicu u kojoj je njegova ekipa ostvarila veliku pobjedu. Plavšić je učestvovao s 6 poena i 8 skokova tokom 23 minute provedene na terenu.

Ovo je treći veliki udarac za ekipu Mege, nakon što je Omerdžan Ilijasolu u prvoj utakmici četvrtfinala u Beogradu doživio distorziju skočnog zgloba zbog koje nije ni putovao u Ljubljanu, dok je Lovro Gnjidić pretrpio prelom šake u utakmici protiv Cibone.