Švajcarska ubedljiva u Novom Sadu, selekcija tzv. „Kosova“ uzela bod u Izraelu

U mečevima prvog kola grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Švajcarska je sa 5:0 pobedila Belorusiju na neutralnom terenu stadiona „Karađorđe“ u Novom Sadu, Izrael i selekcija tzv. „Kosova“ su remizirali 1:1 u Tel Avivu.

Švajcarska bez Đerdana Šaćirija i Greogora Kobela je deklasirala Belorusiju.

Renato Stefen je postigao het-trik već u prvom poluvremenu – u 4, 17, i 29. minutu. Impresivna partija s obzirom na okolnosti meča i takmičarski kontekst. Još dva gola viđena su u drugom periodu igre, Granit Džaka u 62. se upisao u strelce, pa u asistente tri minuta kasnije za strelca Zekija Amdunija.

Reprezentacija tzv. „Kosova“ je remizirala u Izraelu 1:1, vodivši u prvom poluvremenu. Eli Dasa je autogolom doneo prednost gostima. Izjednačio je Dor Perec u 56. minutu. To je bio i konačan ishod.

Od 20:45 se igra i treći par grupe I Andora-Rumunija.

Turska je preokretom došla do tri boda protiv Jermenije u duelu grupe D. Autogol Ozana Kabaka u 10. minutu stavio je goste u tešku poziciju. Neutralisao je Kokdžu u 34. minutu. Pobedonosni gol delo je Akturkoglua u 46. minutu.

Drugi meč večerašnjih parova grupe D Hrvatska-Vels počinje od 20:45.