Španija pobedila Holandiju sa 3:0 u polufinalu Lige nacija za žene i izborila mesto na Olimpijskim igrama

Dženi Ermoso i Aitana Bonmati su ključne igračice u pobedi Španije nad Holandijom rezultatom 3:0 u polufinalu Lige nacija za žene.

Ermoso je otvorila golgeterski niz lepim solo pogotkom u 41. minutu, dok je nosilac Zlatne lopte, Bonmati, udvostručio prednost samo četiri minuta kasnije.

Treći gol za Španiju postigla je levokrilni bek Ona Battle u 77. minutu, za potpunu dominaciju domaćeg tima. Ova pobeda je svetskim šampionkama omogućila plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Pre početka utakmice, održan je minut ćutanja u znak sećanja na žrtve nedavnog smrtonosnog požara u gradu Valensiji, istočno od Španije.

Španija će se sada suočiti sa Francuskom ili Nemačkom u finalu Lige nacija za žene, koje je zakazano za sredu na stadionu La Kartuha.