Real Madrid pobedio Bajern i plasirao se u finale Lige šampiona

U uzbudljivoj utakmici, Real Madrid je pobedio Bajern iz Minhena sa 2:1 i tako se plasirao u finale Lige šampiona po drugi put u tri sezone.

Alphons Davies je doveo Bajern u vođstvo golom u 68. minutu, ali je Real uspeo da preokrene rezultat u finišu utakmice. Žoselu je postigao gol u 88. minutu, a potom je u nadoknadi vremena ponovo bio strelac za Real Madrid, donoseći im pobedu i plasman u finale.

Ovo će biti rekordno 18. finale Evropskog kupa za Real Madrid, od čega će deveto biti u eri Lige šampiona. Madrid će se susresti sa Borusijom Dortmund u finalu koje će se održati 1. juna u Londonu.

Bajern, šestostruki šampion Evrope, nadao se povratku u finale nakon pobede u takmičenju 2019-20, ali poraz znači da neće biti revanša svenemačkog finala iz 2013. godine, kada je Bajern pobedio Dortmund i osvojio svoju petu titulu prvaka Evrope.