Real Madrid pobeđuje Majorku, Atletiko osvaja ključnu pobedu

Real Madrid je ostvario pobedu nad Majorkom rezultatom 1:0, dok je Atletiko Madrid pobedio Đironu sa 3:1. Madridski klubovi su demonstrirali snagu u španskoj ligi, pripremajući se za ključne evropske utakmice.

Real Madrid je tri minuta posle poluvremena postigao jedini gol meča protiv Majorke, zadržavajući svoje vođstvo u ligi pre odlučujuće utakmice Lige šampiona protiv Mančester Sitija. Vinisijus Hunior i Eduardo Kamavinga su odigrali poslednjih pola sata meča kao zamene, dok će Orelijen Čuameni propustiti utakmicu protiv Sitija zbog suspenzije.

Sa druge strane, Antoan Grizman je postigao dva gola za Atletiko Madrid u pobedi nad Đironom, ističući se kao ključni igrač. Atletiko sada ima bolje šanse da se plasira među prva četiri tima u ligi i osigura mesto u Ligi šampiona za sledeću sezonu.

Ove pobede pružaju madridskim klubovima dodatnu motivaciju pred ključne utakmice u Ligi šampiona, dok se nadaju daljem uspehu na evropskoj sceni.