Real i Mančester siti u polufinalu

Real i Mančester siti plasirali su se večeras u polufinale Lige šampiona, jer su u četvrtfinalu bili bolji od Liverpula, odnosno Borusije Dortmund.

U revanš utakmici Real je u gostima odigrao nerešeno (0:0) i prošao dalje zahvaljujući pobedi nad Liverpulom iz prethodnog meča od 3:1.

Mančester siti je u Dortmundu savladao Borusiju sa 2:1 (0:1). Džad Belingem je u 15. minutu doveo Borusiju u vođstvo od 1:0. Emre Džam je u 53. minutu skrivio penal, a Rijad Marez izjednačio na 1:1. U 75. minutu Fil Foden dovodi Mančester siti u vođstvo od 2:1, na asistenciju Mareza.

Mančester siti se u polufinalu sastaje sa Pari sen Žermenom, a Real sa Čelsijem.

Polufinalni mečevi Lige šampiona na programu su 27/28. aprila i 4/5. maja, a prve utakmice igraju se u Madridu i Parizu, dok će revanši biti odigrani u Londonu i Mančesteru.