Radnički 1923 nakon preokreta savladao Mladost, Čukarički rutinski protiv Napretka

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su na domaćem terenu nakon preokreta Mladost rezultatom 3:2 u meču trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije. Čukarički je na svom terenu sa 2:0 bio bolji od Napretka.

Radnički je petom pobedom u nizu učvrstio četvrto mesto na tabeli i povećao svoje šanse da po prvi put u klupskoj istoriji izbori plasman u kvalifikacije za evropska takmičenja.

Mladost je povela u 22. minutu golom Marka Veličkovića, a pet minuta kasnije je Ivan Milošević sa penala udvostručio prednost gostiju.

Domaći su do kraja poluvremena ipak uspeli da smanje zaostatak nakon gola Milutina Vidosavljvića sa bele tačke u drugom minutu nadoknade vremena.

Nakon sat vremena igre rezultat je bio izjednačen, nakon što se Vidosavljvić ponovo upisao u strelce.

Preokret i pobedu Kragujevčanima doneo je Besim Šerbečić u 76. minutu meča.

U narednom kolu Radnički gostuje u Bačkoj Topoli ekipi TSC-a, dok će Mladost dočekati Crvenu zvezdu.

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Napredak rezultatom 2:0 i nastavili borbu za četvrto mesto.

Čukarički je do prednosti došao nakon samo tri minuta igre kada je Vinisijus Melo svojim šestim golom u nepuna četiri meča savladao golmana gostiju.

Posao domaćima koji su bili mnogo bolji rival otežao je upravo Melo crvenim kartonom u 45. minutu.

Međutim, Čukarički je i sa igračem manje uspeo da udvostruči vođstvo i osigura pobedu. Strelac je bio Bojica Nikčević u 57. minutu meča.

Čukarički u narednom meču igra protiv Vojvodine u Novom Sadu, dok će Napredak dočekati Partizan