Orlići u finalu Evropskog prvenstva, Španija poslednja prepreka do titule

Juniorska košarkaška selekcija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva koje se održava u Nišu, pošto je savladala Nemačku 65:54. U borbi za trofej protivnik izabranicima Nenada Stefanovića biće ekipa Španije (nedelja, 20.30).

Srbija je protiv Nemačke odigrala odličan meč, čekala svoju priliku i kada je stigla do dvocifrene razlike – posao je bio završen.

Nemci su bili ravnopravan rival u prvom poluvremenu – ekipe su se često smenjivale u vođstvu, da bi u poslednjih par minuta druge četvrtine orlići stekli pet poena prednosti koju su odneli na odmor – 38:33.

U drugom poluvremenu Srbija je bila bolji rival i zasluženo došla do pobede i plasman u finala.

Već do kraja treće deonice, orlići su stekli dvocifrenu prednost (57:45), da bi na startu poslednje deonice vođstvo iznosilo i 18 poena.

Nemačka je uspela da dođe do minusa od deset poena u finišu meča, ali više od toga nije mogla.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Nikola Topić sa 16 poena, dok su po 11 dodali Bogoljub Marković i Pavle Nikolić.

Srbija će u nedeljnom finalu igrati protiv Španije, koja je sa 70:58 savladala Francusku.