Nica nadigrala Lorijen sa 3:0, gurnula goste na pretposlednje mesto

Nica je ostvarila ubedljivu pobedu nad Lorijenom rezultatom 3:0, što je bila tek druga pobeda Nice u osam utakmica francuske lige.

Ova pobeda gurnula je gostujući tim na pretposlednje mesto na tabeli. Odbrana Lorijena na gostujućim terenima već je nekoliko puta bila njihova slabost ove sezone, a ovaj meč nije bio izuzetak.

Klub iz Bretanje primio je barem jedan gol na svakoj od poslednjih 14 gostujućih utakmica. Slaba organizacija u veznom redu Lorijena omogućila je Morganu Sansonu da otvori gol sredinom prvog poluvremena, dok je Jeremie Boga udvostručio vođstvo Nice sedam minuta u drugom poluvremenu. Konačan udarac stigao je od zamene Evan Gesanda, dva minuta pre kraja utakmice, stavljajući tačku na poraz Lorijena.

Ovaj rezultat ostavlja Lorijen samo četiri boda ispred poslednjeplasiranog Klermona, s tim da je Lorijen ispod Meca na gol-razlici.