Milica Gardašević ispisala istoriju, zlato u Zlatnoj ligi

Srpska atletičarka u disciplini skok udalj Milica Gardašević osvojila je zlatnu medalju u Zlatnoj ligi, prvu u istoriji srpske atletike. Drugim mestom na finalnom mitingu u Madridu uspela je da se održi na prvoj poziciji u ukupnom skoru i domogne se zlata.

Milica Gardašević je osvojila Zlatnu ligu u skoku udalj, nakon što je na finalnom mitingu ovog takmičenja u Madridu zauzela drugo mesto, što je bilo dovoljno za pobedu u ukupnom plasmanu.

Gardaševićeva je dospela na prvo mesto u Madridu skokom od 6,64 u drugoj seriji.

Rumunka Florentina Kostina Isko zabeležila je skok za jedan centimetar bolji do Miličinog u četvrtoj seriji (6,65), ali je glavna konkurentkinja za zlato Dijana Lesti završila tek kao šesta, pa ukupan plasman srpske atletičarke nije bio ugrožen.

Gardaševićeva je do kraja takmičenja imala još dva ispravna skoka na 6,60 i 6,59 metara.

Srbija je prvi put u istoriji dobila pobednika na ovom prestižnom serijalu takmičenja.

Dijamantska liga je najprestižnije letnje takmičenje, privatnog karaktera, dok je Zlatna liga serijal takmičenja pod pokroviteljstvom Svetske atletike koji se organizuje i zimi i leti.