PSŽ zadržava vodeću poziciju u Ligue 1 nakon nerešene utakmice protiv Monaka

Pari Sen Žermen zadržao je svoju vodeću poziciju u francuskoj ligi nakon nerešenog rezultata 0:0 protiv Monaka u petak.

Gosti su dominirali veći deo prvog poluvremena, a golman PSŽ-a Đanluiđi Donaruma bio je ključni igrač sprečavajući nekoliko izglednih prilika Monaka.

PSŽ je povukao svoju zvezdu napadača Kilijana Mbapea na poluvremenu, što je poboljšalo igru ekipe u drugom delu utakmice, posebno nakon što je golman Monaka Radoslav Majecki bio pod sve većim pritiskom.

Ovo je bio drugi put zaredom da je Mbape zamenjen u igri, a njegov letnji transfer u Real Madrid i dalje je tema spekulacija. Takođe, ovo je bio drugi put od septembra da PSŽ nije uspeo da postigne gol.

Iako nijedna ekipa nije uspela da pronađe put do mreže, PSŽ je i dalje zadržao značajnu prednost u odnosu na svoje konkurente, sada imajući 12 bodova više od drugoplasiranog Bresta i 13 bodova više od Monaka.

Ova utakmica označava 19. uzastopnu ligašku utakmicu PSŽ-a bez poraza dok nastoje da osvoje treću uzastopnu titulu Ligue 1.