Lajović savladao Kresija u Majamiju

Srpski teniser Dušan Lajović se plasirao u šesnaestinu finala Mastersa u Majamiju, pošto je savladao Amerikanca Maksima Kresija 6:4, 7:6 (7:2).

Lajović je do pobede stigao nakon sat i trideset minuta igre.

U prvom setu oba tenisera su igrala ravnopravan tenis i bili sigurni na svojim setovima do devetog gema u kom je Lajović uspeo da uzme brejk rivalu. Kresi se ipak nije predavao, već u narednom gemu imao je tri brejk lopte, ali je Srbin uspeo da se odbrani i uzme prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu, Kresi je beć u drugom gemu uzeo Lajoviću servis nakon čega je vodio sa 5:2, ali je 76. teniser sveta uspeo da izjednači na 5:5, a potom izbori i taj-brejk u kom je rutinski sa 7:2 dobio rivala i završio meč.

Njegov naredni rival biće najbolje rangirani teniser sveta, Španac Karlos Alkaraz, koji je ubedljivo savladao Argentinca Fakunda Banjisa 6:0, 6:2.

Lajović i Alkaraz igrali su prethodnog meseca u četvrtfinalu Buenos Ajresa i mladi Španac je ostvario treću pobedu u međusobnom duelima, uprkos tome što je srpski teniser imao po brejk u oba seta.

Masters u Majamiju se igra za nagradni fond od 8,8 miliona dolara.