Lacio je na dobrom putu uprkos porazu od Milana, kaže Sari

Menadžer Lacija Mauricio Sari uporan je da stvari idu u dobrom pravcu uprkos tome što su prošlosezonski drugošampioni Serije A loše počeli tekuću kampanju sa samo dve pobede u prvih sedam mečeva.

Sarijeva ekipa je u subotu pretrpela još jedan poraz od Milana, a porazom od 2-0 ostala je na 14. mestu sa sedam bodova.

„Izgubili smo utakmicu sa nekoliko jakih trzaja od igrača sa većim tempom od našeg. I dalje mislim da smo na dobrom putu“, rekao je Sari za DAZN posle meča.

„Imali smo impresivno prvo poluvreme, ali smo napravili mnogo poteza u napadu i čak ih nismo pretvorili u prilike za gol.

64-godišnji Sari sada mora da se fokusira na grupnu fazu Lige šampiona i gostovanje u sredu škotskom šampionu Seltiku.

„Liga šampiona je luksuz za nas, naši životi su u Seriji A“, priznao je on.

„Od ponedeljka ćemo početi da razmišljamo o Seltiku i da dajemo sve od sebe jer je on važan centar pažnje.

Sari je dao novosti o kapitenu Ciru Immobileu, koji se borio sa problemom mišića nakon njihove pobede na domaćem terenu protiv Torina od 2-0 u sredu.

Italijanski 33-godišnjak odigrao je poslednjih 15 minuta meča protiv Milana u pokušaju da dođe do izjednačenja.

„Nakon sastanka sa doktorom, nije se osećao spremnim da igra“, rekao je Sari.