Kristal Palas obezbedio opstanak u Premijer ligi pobedom nad Njukaslom

Kristal Palas osigurao je svoj opstanak u Premijer ligi nakon ubedljive pobede od 2:0 nad Njukaslom u sredu.

Žan-Filip Mateta postigao je gol za svoj tim već peti put zaredom na domaćem terenu, čime je obezbedio pobedu i nastavak uspona Palasa pod vođstvom Olivera Glasnera, nakon nedavnih trijumfa nad Vest Hemom i Liverpulom.

Mateta je prekinuo pat poziciju na Selhurst Parku s pametnim završetkom u 55. minutu, a zatim je dodao i drugi gol u 88. minutu, prekidajući niz od četiri meča bez poraza Njukasla.

Ovom pobedom, Kristal Palas se popeo na 14. mesto na tabeli, sada imajući 14 bodova više od zone ispadanja, dok Luton na 18. mestu ima samo četiri preostale utakmice.

Gol Žan-Filipa Matete bio je prvi gol Palasa protiv Njukasla u poslednjih sedam mečeva.

Njukasl je nastojao da izjednači rezultat u kasnoj fazi utakmice, ali je Palas osigurao tri boda u 88. minutu.

Vil Hjuz je izveo sjajan potez, izmenivši dodavanja sa rezervom Džefrijem Šlupom, pre nego što je Mateta preciznim udarcem savladao Martina Dubravku za svoj osmi gol u devet utakmica od dolaska Glasnera u februaru.