Kaljari odoleo Juventusu u uzbudljivoj utakmici rezultatom 2-2

U napetoj utakmici Serije A, Kaljari je postigao dva penala u prvom poluvremenu, ali je Juventus izbegao poraz zahvaljujući kasnom autogolu, što je dovelo do remija 2-2.

Đanluka Gaetano otvorio je gol za domaćine, dok je Jeri Mina udvostručio vođstvo iz penala. Juventus je odgovorio preko Dušana Vlahovića i izjednačio rezultat nakon što mu je gol poništen u prvom poluvremenu. Ipak, Alberto Dosena je završio utakmicu autogolom, omogućavajući Juventusu da izbegne poraz.

Ovaj rezultat Juventusu ne pomaže mnogo u trci za titulu, budući da zaostaje pet bodova za drugoplasiranim Milanom i čak 19 bodova iza lidera Intera. Kaljari, s druge strane, ostaje u borbi za opstanak, iako se nalazi pet bodova iznad zone ispadanja.

U drugoj utakmici, Lacio je pobedio Đenovu rezultatom 1:0, pomerajući se na šesto mesto i približivši se Ligi šampiona.