Herojstvo Ščesnog donelo je Juventusu remi bez golova kod Atalante

Golman Juventusa Vojčeh Ščesni odigrao je sjajan učinak u drugom poluvremenu i pomogao gostima da obezbede težak remi 0:0 protiv Atalante u Seriji A u nedelju.

Golman Poljske je zadivljujući odbranio udarac vrhom prsta i skrenuo slobodan udarac Luisa Mjurijela na donju stranu prečke pre nego što ga je lopta pogodila sa leđa i izašla u korner.

Atalanta je dominirala veći deo meča, stvorivši nekoliko šansi, ali nije uspela da sruši Juveovu dobro izvežbanu odbranu.

Juve je sada četvrti sa 14 bodova, četiri boda zaostaje za liderom Inter iz Milana, dok je Atalanta peta sa 13 bodova.

U uvodnim minutima, Davide Zapakosta iz Atalante imao je duplu priliku sa zadnje stative, prvo ishitrenim udarcem sa centaršuta, a zatim ispalivši odbijenu loptu pored stative.

Navijana oduševljenom domaćom publikom, Atalanta je agresivno počela drugo poluvreme, a Ederson i Čarls De Ketelaer su se približili prelasku sa mrtve tačke.

Jedina čista šansa Juvea u drugom poluvremenu došla je kada je Huan Muso prevrnuo udarac Federika Kjeze preko prečke.

Udarac Mjurijela kasnije se odbio u prsa Ščesni, ali Teun Koopmajners nije mogao da zadrži njegov udarac sa odbijene lopte.

Koopmeiners je propustio priliku da u poslednjem minutu ugrabi pobedu Atalanti šutiravši preko prečke sa 10 metara.