Hari Kejn vodi Bajern Minhenu u četvrtfinale Lige šampiona pobedom nad Lacijem

Hari Kejn bio je ključni igrač u plasmanu Bajerna Minhena u četvrtfinale Lige šampiona pobedom od 3:0 nad Lacijem u drugom meču osmine finala. Kejn je postigao oba gola za Bajern, obezbeđujući pobedu sa ukupnim rezultatom od 3-1 u dve utakmice.

U 38. minutu, Kejn je postigao prvi gol nakon što je iskoristio grešku u odbrani Lacija. Tomas Miler je glavom uputio centaršut za Rafaela Gereira, ali je Kejn iskoristio odbitak lopte i glavom je poslao u mrežu.

Miler je dodao drugi gol za Bajern u nadoknadi vremena prvog poluvremena, postigavši pogodak glavom nakon kornera.

Kejn je postigao svoj drugi gol u 66. minutu, ponovo koristeći svoju snagu u skoku nakon što je Leroj Sane odbranio udarac.

Pre utakmice, navijačka grupa Bajerna organizovala je impresivnu koreografiju, dok je jedan italijanski navijač Lacija uhapšen zbog nacističkog pozdrava prethodne noći.

Ovom pobedom, Bajern Minhena je osigurao mesto u četvrtfinalu Lige šampiona, dok Laciju ostaje da se fokusira na domaću ligu nakon eliminacije iz evropskog takmičenja.