Dončić predvodi Maverikse do pobede nad Bulsima

Luka Dončić je još jednom bio ključni igrač za Dalas Maverikse u njihovoj ubedljivoj pobedi nad Čikago Bulsima rezultatom 127-92. Iako nije uspeo da postigne 30 poena, Dončić je ostvario još jedan tripl-dabl sa 27 poena, 14 asistencija i 12 skokova.

Međutim, sredinom četvrte četvrtine je napustio teren, prekinuvši svoj impresivni niz od šest utakmica sa 30 ili više poena.

Pored Dončića, Danijel Gaford je ušao u istoriju NBA lige postigavši savršenih 9 od 9 šuteva, produživši svoj niz uzastopnih uspešnih šuteva na 28, što je najduži takav niz od 1996-97. Završio je sa 20 poena.

Maveriksi su dominirali od samog početka utakmice, posebno u prvoj četvrtini gde su stekli veliku prednost od 44-16 nad Bulsima. Derek Lajvli II je doprineo sa 22 poena, dok su Bulsi bili nemoćni da se izbore sa napadom Maveriksa.

Ova pobeda je treća uzastopna za Dalas, dok Bulsi beleže drugi uzastopni poraz. Dalas će se sledeće sresti sa Golden Stejtom, dok će Bulsi posetiti Indijanu.

Dončićeva impresivna igra i dominacija Maveriksa obećavaju svetlu budućnost za ovaj tim u nastavku sezone.