Čikago Bulsi porazili Detroit Pistonse, poslavši ih na rekordnih 67 poraza

Demar DeRozan zasenio je u četvrtak uveče, postigavši 39 poena i vodeći Čikago Bulse do ubedljive pobede nad Detroit Pistonsima rezultatom 127-105.

Detroit (13-67) oborio je rekord franšize postavljen još u sezoni 1979-80, dok se Čikago (38-42) približava kraju sezone, boreći se za prednost domaćeg terena u doigravanju Istočne konferencije protiv Atlante.

Nikola Vučević doprineo je uspehu Bulsa sa 27 poena i 11 skokova, dok je Kobi Vajt dodao 18 poena.

Sa druge strane, Džejlen Diren postigao je 20 poena i uhvatio 11 skokova za Detroit, dok je Markus Saser takođe doprineo sa 20 poena. Pistonsi su doživeli šesti uzastopni poraz i 14. u poslednjih 15 utakmica, a ovog puta su igrali bez Kejda Kaningema zbog upravljanja kolenom.

Čikago je imao vodstvo od devet poena u trećoj četvrtini, koje su polako povećavali. DeRozanova trojka dovela je Bulse do prednosti od 90-70 sa 3:27 do kraja trećeg perioda, dok su na kraju te četvrtine vodili sa 99-80.

Pistonsi nisu uspeli ozbiljno da ugroze Bulse ni u četvrtoj četvrtini.

Na poluvremenu, Bulsi su vodili rezultatom 64-55, pri čemu su DeRozan i Vučević postigli po 17 poena.

Čikago sledeći nastupa protiv Vašington Vizardsa u petak uveče, dok će Pistonsi igrati protiv Dalas Maveriksa takođe u petak uveče.