Arsenal se provukao u derbiju severnog Londona – Totenhem sve dalje od Lige šampiona

Fudbaleri Arsenala savladali su Totenhem u gostima rezultatom 3:2 u meču 35. kola Premijer lige.

Arsenal je pobedom došao do prednosti od četiri boda u odnosu na drugoplasirani Mančester siti koji ima dve utakmice manje.

„Tobdžije“ su povele u 15. minutu nakon uvodne inicijative i nešto boljeg početka meča. Bukajo Saka je izveo korner, a Pjer Hojbjerg nespretnom reakcijom sproveo loptu iza leđa svog golmana.

Zaigrali su domaći tada mnogo bolje, stvorili nekoliko odličnih prilika, a čak i postigli gol koji je poništen nakon intervencije VAR-a, da bi Saka u 27. minutu naplatio promašaje gostiju i rutinskom realizacijom nakon odličnog dodavanja Kaija Haverca udvostručio vođstvo.

Tačku na odlično prvo poluvreme Arsenala stavio je Haverc u 38. minutu nakon još jednog kornera.

U nastavku je ekipa Mikela Artete imala nekoliko prilika da u potpunosti prelomi meč, ali ih nije iskoristila, te je gol Kristijana Romera iz 64. minuta uneo određenu dozu neizvesnosti u duel.

Pokušavali su domaći bez većeg uspeha da priprete Davidu Raji, sve do 87. minuta kada je Son nakon penala koji je skrivio Deklan Rajs približio Totenhem potencijalnom izjednačenju.

Međutim, do kraja nije bilo promene rezultata, te je Arsenal uspeo da prebrodi najteži meč do kraja sezone.

U sledećem meču Arsenal dočekuje Bornmut, a Totenhem igra novi londonski derbi sa Čelsijem.

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Brajton na domaćem terenu sa 3:0 i došli do 13 pobede u sezoni.

Domaći su poveli u 13. minutu preko Markosa Senesija u 13. minutu, da bi vođstvo povisio Enes Unal u 52. minutu.

Konačan rezultat postavio je Džastin Klajvert u 87. minutu.

U narednom kolu Bornmut gostuje kod Arsenala, dok će Brajton dočekati Aston vilu.