Arsenal i Bajern odigrali nerešeno 2:2 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona

U uzbudljivoj utakmici prvog meča četvrtfinala Lige šampiona između Arsenala i Bajerna iz Minhena, rezultat je na kraju bio nerešen 2:2.

Arsenal je poveo golom Bukaja Sake u 12. minutu, ali je Bajern brzo izjednačio golom bivšeg igrača Arsenala, Serža Gnabrija, u 18. minutu. Nakon toga, Hari Kejn je doveo Bajern u vođstvo sa bele tačke u 25. minutu.

Međutim, Arsenal se nije predavao, a Leandro Trossard je postigao gol za izjednačenje u 76. minutu, čime je osigurao nerešen rezultat za svoj tim.

Iako je poslednji put kada su se ova dva tima sastala rezultat bio veoma ubedljiv u korist Bajerna, ovog puta Arsenal je pokazao da se neće lako predati. Iako je Bajern imao prilike za pobedu, Kingsli Koman je pogodio stativu u 90. minutu.

Utakmica je protekla bez incidenata uprkos navodnoj terorističkoj pretnji Islamske države, a publika je mogla uživati u uzbuđenju fudbala na terenu.