Spomenik Tarasu Ševčenku obojen crnom farbom, građani se okupljaju u znak solidarnosti

Spomenik Tarasu Ševčenku obojen crnom farbom, građani se okupljaju u znak solidarnosti

Večeras će se održati okupljanje građana u blizini univerzitetskog kampusa. Razlog okupljanja je obojeni spomenik Tarasu Ševčenku, koji simbolizuje podršku Ukrajini. Spomenik je postavljen 2021. godine kao poklon iz Lavova.

Spomenik Tarasu Ševčenku, koji se nalazi u blizini univerzitetskog kampusa, obojen je crnom farbom. Ova akcija je izazvala reakciju građana koji žele da iskažu solidarnost sa Ukrajinom i njenim narodom. Okupljanje je najavljeno za večeras, a očekuje se prisustvo velikog broja ljudi.

Spomenik je postavljen 2021. godine kao poklon ukrajinskog grada Lavova. Delo je vajara Volodimira Cisarika, koji je svojim radom želeo da oda počast ukrajinskoj kulturi i tradiciji. Ova situacija dodatno naglašava važnost međusobne podrške u teškim vremenima.