Profesor Bešić: Opozicija mora da se ujedini

U emisiji „Utisak nedelje,“ profesor sa Fakulteta političkih nauka Miloš Bešić naglasio je da opozicija treba ozbiljno da se ujedini i počne šaljati političke poruke kako bi ponudila alternativu građanima. Istakao je da je veći broj ljudi spremnih da glasaju protiv trenutne vlasti nego za nju. Opozicioni glasači, prema Bešiću, ne brinu previše o političkim liderima ili nijansama razlika među opozicionim strankama. Građanima je najbitnije da glasaju protiv vlasti, i zato opozicija treba da ponudi jasnu i ujedinjenu alternativu.

Dalje

Telekom vlasnik više od 20 medija

Direktor nedeljnika Vreme Stevan Ristić uz ocenu da je cela priča u vezi sa medijskim zakonima pogrešna, a da bi se njihovim usvajanjem otvorila vrata da država preuzme velike medijske sisteme poput Vajerles medije koja stoji iz Kurira, Monda ili Ringijera koji izdaje Blic.

Dalje

NUNS: Povratak državnog vlasništva u medije poguban za sistem javnog informisanja

Nezavisno udruženje novinara Srbije pozvalo je narodne poslanike Skupštine Srbije da iz Predloga Zakona o javnom informisanju i medijima izmene članove 39 i 41 na način da ostanu isti kao u važećem Zakonu o javnom informisanju i time omoguće da Srbija dobije osnovni medijski zakon koji je podržan od svih relevantnih i reprezentativnih novinarskih i medijskih udruženja i u potpunosti usklađen sa Strategijom razvoja sistema javnog informisanja za period 2020-2025, naveli su u saopštenju.

Dalje

Održan 25. protest „Srbija protiv nasilja“ u Beogradu, šetnja završena ispred zgrade REM-a

Dvadeset peti protest pod parolom „Srbija protiv nasilja“, u organizaciji dela opozicije, održan je večeras u Beogradu. Nakon okupljanja ispred Narodne skupštine Srbije i obraćanja narodnih poslanika Srđana Milivojevića i Aleksandra Jovanovića Ćute, građani su prošetali do zgrade Radio-televizije Srbije, a potom i do zgrade Regulatornog tela za elektronske medije, gde je protest završen.

Dalje