Agencija SANA, pozivajući se na Ministarstvo zdravlja u Gazi i palestinsku agenciju WAFA, izveštava o teškoj situaciji u bolnicama. U protekla 24 sata, primljeno je jedno telo poginule osobe i 39 povređenih. Ova situacija dodatno se pogoršava zbog nedostatka pristupa hitnim ekipama.
Zdravstveni zvaničnici su naglasili da je od propasti primirja, koja se dogodila 10. oktobra prošle godine, ubijeno najmanje 851 Palestinac. U istom periodu, 2.437 osoba je povređeno, što ukazuje na ozbiljnost trenutne situacije.
Medicinski timovi upozoravaju da se veliki broj žrtava i dalje nalazi pod ruševinama ili u oblastima koje su nedostupne spasiocima. Ova situacija stvara dodatni pritisak na zdravstveni sistem, koji se već suočava sa brojnim izazovima.
Pored operacija u Gazi, izraelske snage su nastavile vojne akcije na okupiranoj Zapadnoj obali. Prema palestinskim izvorima, tokom današnjeg dana zabeleženi su novi slučajevi stradanja.
Hapšenja i racije su se dogodile u više različitih oblasti, što dodatno pogoršava situaciju na terenu. Ove akcije izazivaju zabrinutost među lokalnim stanovništvom i humanitarnim organizacijama.
