Vučić: Još nekoliko nedelja ću biti predsednik, onda podnosim ostavku

Vučić: Još nekoliko nedelja ću biti predsednik, onda podnosim ostavku

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će još nekoliko nedelja biti predsednik, nakon čega će podneti ostavku na funkciju predsednika Republike.

Vučić je na skupu „Srbija jedna porodica“, na platou ispred Doma Narodne Skupštine, naveo da je rukovodstvu SNS rekao da će im, ukoliko to budu tražili i želeli, još na predstojećim izborima pomoći da dobiju narodno poverenje kako bi u naredne četiri godine mogli da ostvare sve o čemu je govorio.

„Biću još samo nekoliko još nekoliko nedelja predsednik, tada podnosim ostavku. Ništa nije doživotno i hvala Bogu da nije. Tako da, hvala vam na svim lepim željama i rečima“, rekao je Vučić.

Dodao je da je njegov predlog da se lista SNS na predstojećim izborima zove „Ujedinjena Srbija“.

„Moj predlog je da se naša lista, pobednička lista na predstojećim izborima, zove ‘Ujedinjena Srbija’. Ne ‘Ujedinjeni za nešto’, već ‘Ujedinjena Srbija’. To je najlepši moto koji možemo da imamo. Ništa lepše ne postoji, da celu Srbiju možemo da stavimo pod ime jedne liste“, istakao je Vučić.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na skupu „Srbija jedna porodica“ da se poslednji put obraća tolikom broju ljudi kao predsednik Republike, navodeći da je 14 godina verno služio svojoj zemlji, vernije nego što može da se zamisli.

„Želim da vam kažem, poštovani građani, jer ovo je za mene poslednji put da vam se u ovolikom broju, verovatno i nikada više neću imati priliku da pred ovolikim brojem ljudi govorim, ali svakako poslednji put vam se pred ovolikim brojem, pred ovoliko naroda obraćam kao predsednik Republike. Hoću nešto lično da vam kažem. 14 godina verno služim svojoj zemlji. 14 godina i kao potpredsednik Vlade i kao predsednik Vlade i kao predsednik Republike na svakom mestu i u svakom trenutku sam vam verno služio“, rekao je Vučić.

Istakao je da je voleo i voli Srbiju više nego bilo šta na kugli zemaljskoj.

„Samo mi je Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Ničiji tuđi interesi me nikada nisu zanimali. Nikome drugom nikada nisam hteo da služim, sem vama, građanima Srbije, i svojoj jedinoj otadžbini Srbiji. Govorili su vam da nikada neću napustiti predsedničko mesto, da ću na silu da ostanem na tom mestu. Neću. Ovo su moji poslednji dani i poslednje nedelje kao predsednika Republike“, rekao je Vučić.