Gradski derbi u Belgijskoj ligi prekinut nakon što su navijači ubacili vatromet na teren

Derbi utakmica između gradskih rivala Antverpena i Beršota u belgijskoj fudbalskoj ligi prekinuta je u nedelju kasno u drugom poluvremenu pošto su gostujući navijači bacili vatromet na teren.

Beršot je gubio rezultatom 4-0 posle 75 minuta kada su neki navijači bacili rakete na teren, a perjanice ljubičastog i belog dima – u bojama kluba – progutale su prostor za igru. Niz interventne policije tada je formirao kordon ispred gostujućih navijača.

Beršot je u saopštenju naveo da je izgubio meč iz bezbednosnih razloga nakon konsultacija sa Antverpenom i da je na dnu prve lige Jupiler Pro lige sa samo jednim bodom iz devet kola.

„Razumemo frustraciju naših navijača i takođe smo veoma frustrirani“, saopštio je klub. „Međutim, klub oštro osuđuje ponašanje ovih pojedinaca i Beerschot će identifikovati i sankcionisati uključene navijače.“