Ivošević je za list Danas rekao da Zakon o elektronskim medijima predvidja da REM izdaje dozvole za pružanje televizijskih usluga u roku od 30 dana od podnošenja zahteva i dodao da nije tačna ni njena izjava da Zakon o opštem upravnom postupku ne predvidja rok.
Objasnio je da prema tom zakonu, upravna aktivnost obuhvata i pružanje usluga u javnom interesu, u čiji okvir po Zakonu o javnom informisanju i medijima spada i medijska sfera.
„Zato se rok od 30 dana za odlučivanje u upravnim stvarima iz člana 145. stav 2. Zakona o opštem upravnom postupku shodno primenjuje i na izdavanje dozvola za pružanje medijskih usluga u nacionalnom kapacitetu“, kazao je Ivošević.
On je istakao i da je rok za odlučivanje od 30 dana predvidjen i samim konkursom za dodelu nacionalnih frekvencija, naglašavajući da to obavezuje REM.
Ivošević je kazao da se iz svega toga može zaključiti da REM u tom slučaju „nije postupio u skladu sa javnim ovlašćenjima Zakona o elektronskim medijima koji se odnose na delotvorno sprovodjenje propisa o pružanju medijskih usluga, očuvanju i razvoju slobode mišljenja i izražavanja, zaštitu interesa javnosti i korisnika medijskih usluga na način primeren standardima demokratskog društva.
Predsednica Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Olivera Zekić izjavila je ranije za agenciju Beta da po Zakonu o upravnom postupku ne postoji rok za rešavanje predmeta o dodeli pete dozvole za televizijsku frekvenciju s nacionalnom pokrivenošću, uz ocenu da REM nije probio rokove konkursa.
Savet REM-a je 10. avgusta raspisao javni konkurs za izdavanje jedne dozvole za emitovanje televizijskog programa na području cele Srbije, na koji su se prijavile televizije Nova S, Kopernikus, Kurir i BK.
Na prethodnom konkursu, dozvole za frekvencije s nacionalnom pokrivenošću na rok od osam godina dobile su televizije: Pink, Hepi, Prva i B92.