Atletiko Madrid poražen od Alavesa, propušta priliku da ojača poziciju u Ligi šampiona

Atletiko Madrid je doživeo poraz od 2:0 od Alavesa u nedeljnoj utakmici španske lige, nastavljajući niz loših rezultata i propuštajući priliku da ojača svoju poziciju u borbi za plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Poraz od 13. Alavesa zadržao je Atletiko samo tri boda ispred petoplasiranog Atletika Bilbaa u trci za mesto u Ligi šampiona, dok je Atletik remizirao sa Granadom u petak. Ovo je posebno težak udarac za Atletiko nakon nedavne eliminacije iz Lige šampiona od strane Borusije Dortmund.

Alaves je ostvario pobedu golovima Karlosa Benavideza u 15. minutu i Luisa Riohe u nadoknadi vremena drugog poluvremena, prekinuvši niz od tri poraza u prvenstvu.

U ostalim rezultatima, Real Sosijedad je remizirao sa Hetafeom rezultatom 1-1, dok je Viljareal pobedio Almeriju sa 2-1.

U kasnijoj utakmici, lider Real Madrid je dočekao Barselonu u „klasiku“ sezone, s osam bodova prednosti u prvenstvu.