Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski saopštio o tragičnom napadu u Kijevu

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski saopštio o tragičnom napadu u Kijevu

Danas je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izneo informacije o napadu u Kijevu. U ovom napadu su poginule tri dece, a mnogi su povređeni. On je izrazio saučešće porodicama žrtava.

Zelenski je naglasio da svet mora biti svestan cene koju Ukrajina plaća zbog ruske agresije. Prema njegovim rečima, ova situacija može se proširiti na druge narode ukoliko se ne preduzmu odgovarajući koraci.

Juče je objavljeno da je u kombinovanom napadu Rusije raketama i dronovima poginulo sedam osoba, dok je 44 povređeno. Takođe, 20 osoba se vodi kao nestalo, što dodatno pogoršava situaciju.

Napad je izazvao rušenje devetospratne stambene zgrade u Darnickom okrugu u Kijevu. Ova tragedija dodatno ukazuje na ozbiljnost sukoba koji traje već dugo.

Zelenski je pozvao međunarodnu zajednicu da pruži podršku Ukrajini u borbi protiv agresije. On je istakao važnost solidarnosti i zajedničkog delovanja kako bi se sprečilo dalje širenje sukoba.