Novi Adobe softverski alati imaju za cilj da pomognu u kreiranju 3D sadržaja za metaverse

Novi Adobe softverski alati imaju za cilj da pomognu u kreiranju 3D sadržaja za metaverse

Adobe Inc je u utorak objavio set novih softverskih alata dizajniranih da olakšaju kreiranje trodimenzionalnih digitalnih objekata za marketinške kampanje, video igre i metaverzum, preneo je Rojters.

Sa svojim grafičkim dizajnom i alatima za uređivanje fotografija, Adobe je dugo dominirao tržištem za kreiranje dvodimenzionalnog sadržaja, poziciju koju je želeo da zaštiti kada je prošlog meseca potrošio 20 milijardi dolara u gotovini i zalihama da kupi konkurentsku kompaniju Figma u najvećem otkupu ikada. privatna softverska firma.

Ali poslednjih godina Adobe je takođe investirao u kreiranje trodimenzionalnog sadržaja, polje kojim dominiraju kompanije koje se bave video igricama kao što je Uniti Softvare Inc (U.N). Očekuje se da će takav sadržaj imati značajan faktor u metaverzumu, virtuelnom svetu na koji Meta Platforms Inc i drugi računaju za budući rast prihoda.

Ali trodimenzionalni objekti su dugo bili naporni za umetnike da kreiraju, a Adobe je u utorak objavio dva alata dizajnirana da učine bržim i lakšim pravljenje digitalnih objekata.

Adobe-ov alat „3D Capture“ omogućava korisnicima da snime seriju fotografija predmeta iz stvarnog sveta skoro bilo kojom kamerom – uključujući pametne telefone – a zatim spaja fotografije u trodimenzionalni digitalni objekat. Rana upotreba softvera biće za e-trgovinu, gde bi, na primer, prodavac cipela mogao da dozvoli korisnicima sa proširenom stvarnošću da virtuelno isprobaju patike da vide kako izgledaju na nogama, rekao je Fransoa Kotin, viši direktor marketinga za Substance 3D i metaverzum u Adobe-u.

„To možete učiniti samo sa proširenom stvarnošću i 3D-om“, rekao je Cottin.

Drugi Adobe alat koji je objavljen u utorak omogućava umetnicima da prelaze između uređivanja trodimenzionalnog objekta na desktop računaru i manipulacije njime rukama u slušalicama za virtuelnu stvarnost. Softver omogućava virtuelnim umetnicima da steknu sličan osećaj kao kod vajanja gline, koja ostaje u upotrebi za dizajniranje automobila i drugih objekata, a istovremeno ima i preciznost rada na računaru, rekao je Kotin.

„Skakanje sa jednog na drugo je izuzetno, izuzetno korisno“, rekao je Kotin.