Naoružana grupa je juče popodne napala selo Gobirava Čali u severozapadnoj Nigeriji, ubivši najmanje 20 ljudi i ranivši mnoge druge. Prema izveštaju Amnesti internešenel, napadači su se kretali motociklima i sprovodili „ubijanje od kuće do kuće“.
Prva meta napada bila je rudnik zlata, gde je ubijeno 14 osoba. Ostala tela žrtava pronađena su u kućama i džamiji u selu. Iako motiv napada nije jasan, poznato je da su kriminalne grupe u Nigeriji uključene u masovna ubistva i otmice.
Stanovnici okruga Dan Gulbi su više puta bili na meti naoružanih napadača. Ova situacija stvara konstantan strah među lokalnim stanovnicima, koji se plaše novih napada. Amnesti internešenel naglašava da je potrebno preduzeti mere zaštite za ugrožene zajednice.