LaLiga: Barselona pobedila Betis rezultatom 2-1

Barselona je povećala vođstvo u LaLigi na osam bodova nakon što su Rafinja i Robert Levandovski postigli golove i doneli im teško borbenu pobedu od 2-1 protiv Real Betisa u sredu.

Barsa je na vrhu sa 50 bodova, osam bodova ispred drugoplasiranog Real Madrida, koji ima utakmicu manje i koji će u četvrtak ugostiti Valensiju koja muči. Betis je šesti sa 31 bodom.

Barseloni je bilo potrebno 65 minuta da pređe sa mrtve tačke kada je Rafinja pogodio iz neposredne blizine pre nego što je Levandovski, koji se vraćao posle suspenzije od tri utakmice, pogodio iz kornera 15 minuta kasnije.

Defanzivac Barselone Žil Kounde postigao je autogol u 85. minutu dok je pokušavao da izbije centaršut Jusufa Sabalija prsima, ali su gosti izdržali i osvojili tri boda.

Betis je isključio Vilijama Karvalja nakon poslednjeg zvižduka zbog pritužbe sudiji.