Alkaraz je pobedio Evansa i postavio finale Barselone sa Cicipasom

Drugi svetski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u finale Otvorenog prvenstva u Barseloni pošto je u subotu pobedio Britanca Danijela Evansa sa 6-2 6-2 i uspostavio obračun sa prvim nosiocem Stefanosom Cicipasom koji je pobedio Italijana Lorenca. Muzeti 6-4 5-7 6-3.

Alkaraz, koji je na početku sezone imao problema sa povredama i koji je poražen u polufinalu prošlonedeljnog Majami Opena od Janika Sinera, bio je nezaustavljiv protiv Evansa, iako je izgledalo da čuva energiju za sezonu na šljaci.

19-godišnji Alkaraz je rano napravio brejk u prvom setu i zatvorio rezultatom 6-2 za 38 minuta. U drugom je potrčao na 4-1 i pobedio Evansa za 80 minuta i drugu godinu zaredom stigao do finala u Barseloni.

Peta teniserka sveta Cicipas je imao komplikovaniji izazov protiv Musetija, predavši brejk u trećem gemu. Međutim, uspeo je da uzvrati i osvoji prvi set sa 6-4 nakon pobede u tri uzastopna gema.

Grk je brzo prešao na 5-3 i imao priliku da servira za meč, ali se srušio pod pritiskom, omogućivši Musetiju da uzvrati i osvoji drugi set sa 7-5.

Museti je bio blizu brejk lopte u prvom gemu odlučujućeg seta, ali je Cicipas zadržao prisebnost i udobno zatvorio meč.

Cicipas će pokušati da ostvari svoju prvu pobedu protiv Alkaraza, koji je u decembru postao najmlađi broj 1 na kraju godine u istoriji ATP-a. Alkaraz je pobedio Cicipasa na US Openu 2021. i na prošlogodišnjem Mastersu u Majamiju i Barselona openu.