Od drevnih metoda đubriva u Zimbabveu do novih tehnologija staklenika u Somaliji, farmeri širom afričkog kontinenta, koji je u velikoj meri zasnovan na poljoprivredi, gledaju u prošlost i budućnost kako bi odgovorili na klimatske promene.
Afrika, sa najmlađom populacijom na svetu, suočava se sa najgorim posledicama zagrevanja planete, a najmanje doprinosi problemu. Poljoprivrednici se trude da osiguraju hranu za rastuće stanovništvo.
U Zimbabveu, mali farmer Džejms Čuma se oslanja na tradicionalne metode organskog đubrenja kako bi održao svoju baštu u životu usled suše izazvane fenomenom El Nino. Koristeći stočni izmet, biljne ostatke i druge biorazgradive materijale, on ponovo oživljava zemlju prema metodama svojih predaka.
Osim toga, u Somaliji, staklenici donose promene u načinu života, omogućavajući lokalnim farmerima da proizvode sveže i organske proizvode tokom cele godine. Ovo ne samo da osigurava sigurnost hrane već i stvara nova radna mesta, posebno za mlade ljude u zemlji.
U Keniji, nova sorta pasulja, nazvana „Niota“, prilagođena je različitim klimatskim uslovima kako bi se suočila sa sušom i drugim ekstremnim vremenskim prilikama. Ova sorta pasulja podstiče nadu među poljoprivrednicima i može doprineti povećanju nacionalne proizvodnje hrane.
Kroz kombinovanje tradicionalnih praksi sa novim tehnologijama, afrički poljoprivrednici nastoje da pronađu održiva rešenja za izazove koje donose klimatske promene.