Zvezda saznala rivala u polufinalu

Košarkaši FMP iz Železnika poslednji su učesnici polufinala plej-ofa Superlige Srbije.

„Panteri“ su posle pobede u prvoj utakmici u Čačku i u revanšu u Železniku bili bolji od Borca iz Čačka sa 111:90 (21:22, 33:25, 30:24, 27:19) i rezultatom 2-0 obezbedili mesto među četiri najbolja tima.

FMP će se u polufinalu sastati sa Crvenom zvezdom, dok je drugi par od ranije poznat: Partizan – Mega .

Ekipa trenera Aleksandra Nikitovića je prethodno maksimalnim rezultatom eliminisala novosadsku Vojvodinu, dok je Borac bio bolji od Spartka iz Subotice. Pomenute timove uskoro očekuju finalni okršaji u ABA 2 i borba za mesto u regionalnoj eliti tako da su doigravanje u KLS odigrali sa smanjenim intenzitetom.

Borac je četvrtinu i po bio bolji rival u Železniku i imao je maksimalno osam poena prednosti (40:32) u 16. minutu, međutim, domaći su do dolaska na odmor zaigrali mnogo bolje i na poluvremenu su vodili sa 54:47.

„Panteri“ su u 25. minutu došli i do plus 20 (75:55) i bilo je jasno da za Čačane nema povratka.

Blistao je 23-godišnji plejmejker Demetre Roberts sa 42 poena (9/9 za dva, 6/9 za tri, 6/6 slobodna bacanja) uz 2 skoka i 8 asistencija za ndeks korisnosti 49! Jovan Novak je dodao 17 poena i 6 asistencija, Bojan Subotić 14, a Ognjen Kuzmić 9.

U poraženom timu Danilo Tasić je bio najefikasniji sa 21 poenom (6/8 za dva, 2/7 za tri) uz 3 skoka i 8 asistencija, a Aleksa Uskoković (8as) i Pavle Nikolić po 18.

Polufinalne plej-of serije prvenstva Srbije će početi po završetku ABA lige .