Zvezda pobedom protiv Igokee započela novu sezonu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde nadigrali su Igokeu u Laktašima 81:63 u meču prvog kola regionalne ABA lige.

Obe ekipe su stegnuto, sa dosta pritiska ušle u meč. I Igokea i Zvezda igrale su na ivici faula, dok su u napadu u uvodnim minutima dosta promašivali iz igre.Pred kraj deonice, timovi su ušli u ritam fizički jake košarke.Igralo se u serijama obe ekipe, gde bi crveno-beli dolazili do osam poena prednosti, nakon čega bi domaćini prilazili i na minus jedan.Košarkaši Duška Ivanovića ipak su uspeli da u poslednja dva minuta pred veliku pauzu povrate najveću prednost na meču.U trećoj četvrtini gosti iz Beograda su zahvaljujući Majku Tobiju uspeli da se brzo odlepe i dođu do velike dvocifrene prednosti.Ovaj period igre pripao je crveno-belima 26:13.U poslednjoj četvrtini, Igokea je pokušala da uhvati priključak, ali su igrači Zvezde poenima iz obruča održavali prednost.

Poslednjih pet minuta meča proteklo je u iščekivanju poslednjeg zvuka sirene.

Crveno-bele je predvodio Majk Tobi sa 19 poena, Rokas Geidraitis ubacio je 12, Dalibor Ilić 11, a Luka Mitrović 10.

U ekipi Igokee Tanasković je postigao 16.