Real Madrid pobedio Real Sosijedad i približio se šampionskoj tituli

Real Madrid se približio osvajanju 36. titule šampiona Španije nakon pobede nad Real Sosijedadom rezultatom 1-0, povećavajući prednost na vrhu tabele na 14 bodova.

Timu Karla Anćelotija potrebno je samo pet bodova iz poslednjih pet utakmica da bi osvojili titulu.

U kišnoj noći u San Sebastijanu, Madrid je izveo drugi tim da odmori neke od ključnih igrača, ali mladi igrači su se borili i pokazali kvalitet.

Arda Guler, 19-godišnji turski napadač, postigao je svoj prvi gol u ligi nakon što je iskoristio priliku posle neuspešnog očišćavanja odbrane Sosijedada.

Iako je Sosijedad imao svoje prilike za gol, Madrid je uspeo da zadrži svoje vođstvo, uz poništen gol Takakure Kuba nakon video pregleda.

Anćeloti je u drugom poluvremenu predstavio neke od ključnih igrača kako bi sačuvao vođstvo, a Madrid je nastavio svoj niz bez poraza u La Ligi na 27 utakmica.

Takođe, povratak Edera Militaa nakon osam meseci povrede bio je još jedan pozitivan momenat za Madrid, sa brazilskim defanzivcem koji je odigrao celih 90 minuta.