Mančester Siti i Real Madrid dele bodove nakon izvođenja jedanaesteraca

Revanš meč četvrtfinala Lige šampiona između Mančester sitija i Real Madrida pružio je uzbuđenje do samog kraja, završavajući nerešenim rezultatom 1-1 kroz produžetke na stadionu Etihad.

Ukupni rezultat bio je 4-4, s obzirom da je prva utakmica u Madridu završila istim rezultatom 3-3 prošle nedelje.

Real Madrid je poveo u 12. minutu kada je Rodrigo dva puta uspeo da savlada golmana Sitija, Edersona, sa bliske distance.

Ipak, Mančester Siti je preuzeo inicijativu i dominirao utakmicom, uspevši da izjednači u 76. minutu zahvaljujući golom Kevina De Brujnea koji je preciznim udarcem zakucao loptu u mrežu iz neposredne blizine.

U prvom poluvremenu produžetka, Antonio Rudiger je bio blizu postizanja gola, ali je njegov udarac iz blizine otišao tik pored gola.

Drama je dostigla vrhunac kada je krilni igrač Real Madrida, Vinicius Junior, napustio teren povređen u produžetku nakon što je izgledalo da je povredio prepone.