Rutinska pobeda crveno-belih protiv Železničara

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na domaćem terenu Železničar rezultatom 3:0 u meču 30. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su na taj način došli do šeste vezane ligaške pobede i učvrstili se na prvom mestu na tabeli sa sedam bodova više od Partizana koji ima utakmicu manje.

Zvezda je u nešto sporijem ritumu započela meč, te je Železničar u prvih pola sata igre prilično dobro parirao favorizovanom rivalu, ne dozvolivši mu veliki broj šansi i posed lopte.

Međutim, kako se prvi deo igre bližio kraju, ekipa Vladana Milojevića je bila sve opasnija, a najbolju šansu propustio je Mirko Ivanić.

Međutim, iskupio se Ivanić u smiraj prvog dela kada je odlično reagovao na centaršut Osmana Bukarija i glavom skrenuo loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu je Zvezda zaigrala značajno ofanzivnije, ostavivši gostima malo prosotra za manevar. Promašili su crveno-beli nekoliko izglednih prilika, da bi u 72. minutu rešili pitanje pobednika.

Rezervista Aleksandar Katai je samo minut nakon što je kročio na teren odlično pronašao Šerifa Endiajea, a Zvezdin centarfor rutinski savladao golmana gostiju Milana Mijatovića.

Pobedu Zvezde potvrdio je Piter Olajinka nakon dodavanja Jovana Šljivića.

Crveno-beli u prvom kolu plej-ofa igraju derbi sa Partizanom, dok Železničar očekuje velika borba za opstanak.