Remi Juventusa i Atalante, Bolonja ubedljiva protiv Empolija

Fudbaleri Bolonje savladali su na domaćem terenu ekipu Empolija sa ubedljivih 3:0 u utakmici sedmog kola italijanske Serije A. Atalanta je u Bergamu remizirala sa Juventusom bez golova.

Bolonja je tokom čitavog meča bila bolji rival i na kraju je zasluženo izborila sva tri boda.

Sva tri gola za domaću ekipu postigao je Rikardo Orsolini, u 21. minutu, 66. minutu i trećem minutu nadoknade vremena.

Fudbaler Empolija Frančesko Kaputo postigao je gol u 37. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Đenova i Udineze su podeilili bodove u Udinama.

Gosti su stigli do prednosti golom Gudmundsona u 14 minutu, da bi u 23. Luka izjednačio na 1:1.

Gudmundson je ponovo postigao gol u 28. ali je on poništen nakon intervencije iz VAR sobe. Isti fudbaler je u 41. duplirao prednost svoje ekipe na 2:1.

Izjednačenje Udinezeu doneo je Maturo autogolom u nadoknadi meča.