Arsenalu tri boda

U prvom duelu 31. kola Premijer Lige, Arsenal je u gostima savladao Everton sa 2:0.

„Tobdžije“ su do prve ligaške pobede u poslednja četiri meča stigli praktično u prvom poluvremenu.

Do vođstva su došli već u 7. minutu nakon sjajne akcije – Aleksis Sančez je odlično uposlio Velbeka u šesnaestercu, koji je potom zaobišao Lorisa i pogodio mrežu za vođstvo gostiju od 1:0.

U 41. minutu, još jedan sjajan napad Arsenala. Beljerin sa svoje polovine pronalazi Aleksa Ivobija, a 19-godišnji prvotimac londonske ekipe je istrčao kontru i postigao svoj prvi gol u karijeri, i to na prvom startu u Premijer Ligi.

U drugom poluvremenu, Arsenal je disciplinovanom igrom kontrolisao stvari na terenu, i sprečio „Karamele“ da stignu do prilike za gol, pa je rutinski priveo meč kraju i upisao tri boda.