Novi poraz rukometašica Srbije, Rumunke ubedljive na drugom meču Svetskog prvenstva

Rukometašice Srbije su poražene i u drugom meču Grupe E na Svetskom prvenstvu. Rumunija je bila bolja 37:28 u danskom Herningu, tako da će naše rukometašice protiv Čilea igrati za prolaz u narednu fazu takmičenja.

Posle impresivne partije u porazu od domaćina i najboljeg sastava u Grupi E, reprezentacije Danske, podmlađeni srpski tim nije uopšte bio tako konkurentan na ovom duelu.

Rumunke su odmah krenule sa efikasnim pozicionim napadom i snažnom odbranom. Srpske rukometašice nisu mogle da se snađu u svojim posedima, pa je rival krenuo i sa kontranapadima za rast vođstva i 19:13 posle prvih 30 minuta.

Naša selekcija je odlično otvorila drugo poluvreme i golovi Stamenić su nas spustili na tri gola zaostatka. Tu se stalo, nisu se iskoristili napadi, a Rumunija je koristila brze igračice da za kontranapade i snažnog pivotmena Pinteu za dobijanje sedmeraca. Krajnji rezultat je i maksimalna prednost Rumunije na ovom meču.

Rumunija je na maksimalnom učinku od dve pobede u dva kola i sledi im meč sa Danskom.

Srbija uz Čile ima po dva poraza i duel ove dve ekipe će odlučiti ko prolazi u drugu fazu, ali bez prenešenih bodova.