Nezaustavljivi Martinez briljira, Inter savladao Salernitanu sa 4:0

Lautaro Martinez je briljirao za Inter iz Milana postigavši sva četiri gola u subotnjem meču protiv Salernitane, što je pomoglo Interu da ostvari ubedljivu pobedu od 4:0 i povrati prvu poziciju u Seriji A.

U početku, domaćini su uspeli da održe Inter na odstojanju tokom prvog sata igre, ali su se brzo raspali nakon što je Martinez ušao u igru devet minuta nakon pauze. On je briljirao postigavši četiri gola za samo 27 minuta, uključujući i jedan iz penala.

Iako je Inter pao na treće mesto na tabeli sa tri boda zaostatka nakon što je njihov gradski rival Milan pobedio Lacio sa 2:0 ranije tog dana, ovom pobedom su se vratili na vrh tabele sa 18 bodova iz sedam odigranih mečeva. Sa druge strane, Salernitana se trenutno nalazi na 19. mestu sa samo tri osvojena boda.

Iako je Inter dominirao u ranim fazama meča, Salernitana je postepeno pronalazila svoj ritam i uspela da kontroliše tempo tokom prvog poluvremena koje se završilo bez postignutih golova.