Bolonja jača svoje šanse za Ligu šampiona pobedom nad Fiorentinom

Bolonja je ojačala svoje nade za kvalifikaciju u Ligu šampiona pobedom od 2:0 nad regionalnim rivalom Fiorentinom u Seriji A u sredu.

Rikardo Orsolini postigao je svoj peti gol u 2024. u derbiju Apenina, dok je Jens Odgard zapečatio pobedu postigavši gol pet minuta u nadoknadi vremena. Ova pobeda lansirala je Bolonju na peto mesto, izjednačivši ih po broju bodova sa četvrtoplasiranom Atalantom, dok je Fiorentina zadržala osmu poziciju.

Utakmica je bila odložena prošlog meseca zbog učešća Fiorentine na Superkupu Italije u Saudijskoj Arabiji, gdje su poraženi od Napolija u polufinalu rezultatom 3:0.

Orsolini je rano postigao gol nakon izvanrednog driblinga, dok je drugi gol odbačen nakon VAR provjere ofsajda. Odgard je zatim u poslednjim minutima uspeo da završi centaršut i donese Bolonji zasluženu pobedu.