Mbape i Barkola vode PSŽ do pobede nad Real Sosijedadom u Ligi šampiona

U prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, Kilijan Mbape i novo krilo Bredli Barkola bili su ključni igrači za Pari Sen Žermen koji je pobedio Real Sosijedad rezultatom 2:0.

Sosijedad je dominirao veći deo utakmice, ali je Mbape postigao prvi gol u 58. minutu nakon vole udarca, dok je Barkola dodao drugi gol u 70. minutu nakon brze akcije. Trener Luis Enrike je slavio ovaj gol sa klupe.

Mbape, koji je nedavno imao problema sa povredom, izdržao je celu utakmicu, pokazavši odličnu formu. Iako je Sosijedad bio bez ključnih igrača zbog povrede, uspeli su da pruže snažan otpor PSŽ-u.

Revanš je zakazan za 5. mart, dok je u drugoj finalnoj utakmici, Ciro Immobile doneo pobedu Laciju protiv minhenskog Bajerna rezultatom 1:0, postigavši gol iz penala.